Czujesz, że utknąłeś w miejscu, które nie daje ci już satysfakcji? Pomyśl, że tylko etap przejściowy do czegoś nowego i skorzystaj z kilku podpowiedzi, jak poprawić sobie nastrój w biurze.
![Siedem sposobów na większą radość z pracy [© Picture-Factory - Fotolia.com] Siedem sposobów na większą radość z pracy [© Picture-Factory - Fotolia.com]](http://www.senior.pl/Siedem-sposobow-na-wieksza-radosc-z-pracy_img570bd7e889457.jpg)
Nie zawsze potrzeba przełomowych ruchów i decyzji. Czasem wystarczy wprowadzić kilka małych zmian, by mieć lepsze samopoczucie nawet, kiedy sama praca nie daje wiele radości. Oto siedem podpowiedzi.
Narzuć sobie lekką rutynęKiedy praca nie do końca nam odpowiada, nie trudno o dekoncentrację i chaos. Warto włożyć trochę wysiłku i uważności, by nadać dniom określoną strukturę. To zmniejszy stres i pozwoli lepiej się poczuć. Chodzi o drobne czynności, np., jak zaczynamy dzień. Dołożenie do planu dnia porannego treningu, biegania czy basenu pozwoli wejść w pożyteczną rutynę. Warto już wieczorem przygotować sobie ubrania i drugie śniadanie, żeby nie stresować się tym rano. Kluczowe jest prowadzenie kalendarza i planowanie.
Zostań mentorem To rozwiązanie dla doświadczonych pracowników – umiejętności i wiedza, zdobyte w ciągu lat pracy są bezcenne dla młodszych kolegów.
Uczenie innych, opowiadanie o tym, co potrafi się robić doskonale, może przynieść sporo radości. Zostanie mentorem zwiększy więc satysfakcję z pracy i sprawi, że czas upłynie efektywniej.
Myśl przyszłościowoZamiast zadręczać się przed kolejnym dniem w nielubianej pracy, lepiej pomyśleć szerzej.
– Warto spojrzeć na ten czas, jak na kolejny krok na ścieżce zawodowej i potraktować go, jak inwestycję w
karierÄ. To zwiększy motywację do rozwoju i podejmowania nowych zadań. Dzięki temu nie będziemy przegapiać szans – mówi Bartosz Struzik, ekspert międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.
Włącz się w coś większegoKiedy codzienne zadania nie stanowią już wyzwania a każdy dzień pracy zieje
nudÄ
, dobrym pomysłem jest poszukanie wyzwań poza swoim działem. Wiele firm, szczególnie korporacji, powołuje międzywydziałowe zespoły, które pracują nad usprawnieniami i nowymi pomysłami. Wyjście poza własną działkę będzie okazją, by nauczyć się czegoś nowego i poznać osoby, które mogą nam otworzyć drzwi do dotychczas niedostępnych opcji rozwoju.