Wszyscy mamy wewnętrzny zegar biologiczny. Niektórzy są „skowronkami" i najbardziej czujni oraz produktywni pozostają wczesnym rankiem, a senni wieczorem. Inni z kolei to „sowy" i u nich rzecz ma się odwrotnie, jeśli chodzi o pory najaktywniejszego funkcjonowania. Większość populacji jednak znajduje się pomiędzy. Niezgodność dobowa zaś ma miejsce, gdy istnieje rozbieżność między tym, czego chce twoje ciało (np. zasnąć o 22:00) a tym, czego wymagają od ciebie obowiązki społeczne (np. praca do północy) - wyjaśnia dr Gamboa Madeira.
Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »
Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
Ania123456:
Dobry wieczór.... Szukam pomocy i odpowiedzi na pytanie.Jestem matka trójki dzieci razem z mężem wynajmowalismy mieszkanie, niestety męża pogoniłam alkocholik jest niebieska karta wystąpiłam o rozdzielczość majątkowa jak również o alimenty.Przedstawilam całą sytuację dla właścicieli mieszkania by um... Pokaż pełną treść pytania ›